dābā


dābā s.
  1. Viss esošais, kas nav cilvēka radīts; apkārtējās vides parādību kopums, kas raksturīgs kādam apvidum. Dzīvā un nedzīvā d. Dabas pētnieks. Dabas spēki, bagātības, parādības. Dabas aizsardzība. Dabas katastrofa -- dabas parādību postoša izpausme (zemestrīces, plūdi). Dabas aizsardzība -- valsts un sabiedrības pasākumu komplekss dabas objektu saglabāšanai, racionālai izmantošanai, atjaunošanai. Dabas piemineklis -- ar likumu aizsargāts rets, savdabīgs objekts, kas saglabājams nākamajām paaudzēm. Dabas muzejs -- muzejs, kas parāda dabu tās daudzveidībā un attīstībā. Dabas mācība -- mācību priekšmets, kas dod zināšanas par parastākajām dabas parādībām un to likumsakarībām. Klusā daba -- tēlotājas mākslas žanrs, kurā attēlo ziedus, augļus un citus nelielus priekšmetus; šī žanra mākslas darbs. Latvijas d. Bargā ziemeļu d.
  2. Apkārtne ārpus pilsētas, ārpus biezi apdzīvotas vietas. Dabas skaistums. Dabas ainavas. Brīvā daba -- ārpus telpām, ārpus biezi apdzīvotām vietām. Pie dabas krūts hum. -- brīvā dabā.
  3. Reālajos apstākļos (ne maketā, pēc plāna u.tml.). lok. dabā. Iepazīties ar celtniecības objektu dabā. Pārbaudīt aprēķinus dabā.
  4. Galveno, raksturīgo īpašību kopums; būtība, raksturs. Noskaidrot kādas parādības dabu. Strauja, lēna d. Ātras dabas cilvēks. Tas nav viņa dabā. Vilkam vilka d. folkl.
Frazeoloģismi:

Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'daba' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.



© 2009 - 2024 www.vardnica.lv
Draugi: Skaičiuoklė TV Programa Juegos Friv Animacija
x