kurss
kurss v.- Kustības virziens (transportlīdzekļiem); leņķis starp transportlīdzekļa garenisko asi un meridiānu. Lidot, braukt pēc noteikta kursa. Uzņemt, ieturēt kursu uz ziemeļiem. Kuģis, lidmašīna mainīja kursu.
- Galvenā tendence, darbības virzība (politikā). Ārējās politikas k.
- Mācību pakāpe, posms (augstākajās un vidējās speciālās mācību iestādēs). Kursa biedrs, vecākais. Trešā kursa students. Pāriet pēdējā kursā; mācīties otrajā kursā. Kursa darbs -- mācību iestādes audzēkņa patstāvīgi uzrakstīts pētniecisks darbs specialitātē. Kursa projekts -- mācību iestādes audzēkņa patstāvīgi izstrādāts darbs, kas sastāv no rasējumiem un aprēķiniem.
- Zinātnes nozares vai tās daļas sistemātisks izklāsts; grāmata vai lekciju kopums, kurā ir šāds izklāsts. Latvijas vēstures k. Nolasīt, noklausīties lekciju kursu estētikā. Fakultatīvs k.
- Noslēgts (piem., mācību, procesu) cikls. Vidusskolas k. Ūdensdziedniecības k.
- Apmācību cikls kādu iemaņu, prasmes apgūšanai. dsk. kursi. Šoferu, svešvalodu kursi. Deju kursi. Šūšanas un piegriešanas kursi.
- Cena, par kuru pērk un pārdod vērtspapīrus, ārzemju valūtu. Akciju, valūtas k. Vērtspapīru kursa celšanās, krišana. Kursa stabilitāte.
Frazeoloģismi:- Būt lietas kursā -- būt pietiekami informētam (par ko).
|
Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'kurss' reikšmę, galite ją pakeisti:
REDAGUOTI BETA
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.