kurss


kurss v.
  1. Kustības virziens (transportlīdzekļiem); leņķis starp transportlīdzekļa garenisko asi un meridiānu. Lidot, braukt pēc noteikta kursa. Uzņemt, ieturēt kursu uz ziemeļiem. Kuģis, lidmašīna mainīja kursu.
  2. Galvenā tendence, darbības virzība (politikā). Ārējās politikas k.
  3. Mācību pakāpe, posms (augstākajās un vidējās speciālās mācību iestādēs). Kursa biedrs, vecākais. Trešā kursa students. Pāriet pēdējā kursā; mācīties otrajā kursā. Kursa darbs -- mācību iestādes audzēkņa patstāvīgi uzrakstīts pētniecisks darbs specialitātē. Kursa projekts -- mācību iestādes audzēkņa patstāvīgi izstrādāts darbs, kas sastāv no rasējumiem un aprēķiniem.
  4. Zinātnes nozares vai tās daļas sistemātisks izklāsts; grāmata vai lekciju kopums, kurā ir šāds izklāsts. Latvijas vēstures k. Nolasīt, noklausīties lekciju kursu estētikā. Fakultatīvs k.
  5. Noslēgts (piem., mācību, procesu) cikls. Vidusskolas k. Ūdensdziedniecības k.
  6. Apmācību cikls kādu iemaņu, prasmes apgūšanai. dsk. kursi. Šoferu, svešvalodu kursi. Deju kursi. Šūšanas un piegriešanas kursi.
  7. Cena, par kuru pērk un pārdod vērtspapīrus, ārzemju valūtu. Akciju, valūtas k. Vērtspapīru kursa celšanās, krišana. Kursa stabilitāte.
Frazeoloģismi:
  • Būt lietas kursā -- būt pietiekami informētam (par ko).

Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'kurss' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.



© 2009 - 2024 www.vardnica.lv
Draugi: Skaičiuoklė TV Programa Juegos Friv Animacija
x